Bezpečný a účinný detox organismu nejen při hubnutí

Jaro je jedním z mých oblíbených období roku. Přináší nejen vzrušující energii růstu, obnovy a změny, ale je to také velmi důležitá příležitost s ohledem na naše zdraví!  Jemnou jarní detoxikací vám pomůže vyrovnat hormony, uvolnit toxiny a nastartovat zimním obdobím zkoušený metabolismus.

Proč jarní detox

Zimní období je období konzervace a údržby, zatímco jaro nám poskytuje příležitost k očištění a obnově. V teorii starověké čínské medicíny je jaro ročním obdobím, kdy jsou funkce jater a detoxikace nejaktivnější. To je jeden z mnoha důvodů, proč je jaro nejlepším obdobím roku pro očistu nebo jemný detox.

Jsou naše těla vybavena k tomu, aby zvládla každodenní detoxikaci samy bez přidaných prášků a doplňků?

Ano naše těla jsou báječně vybavena pro zvládnutí každodenní detoxikace! Podmínkou však je, že musíme jíst tak, jak jedli naši předkové. Kteří sháněli bobule, listovou zeleninu a jedli divoce ulovené maso a ryby, měli každodenní pohyb a spali 8 hodin každou noc.  Také pili velkého množství vody a nesetkali se s účinky syntetických chemikálií a těžkých kovů.

Podstat potřeby detoxikace tkví v tom, že chemikálie jsou dnes bohužel obsaženy ve všem. Používají se jako konzervační látky v našich potravinách, herbicidy a pesticidy, stabilizátory a barviva v naší kosmetice, retardéry hoření v našem nábytku a samozřejmě i v pitné vodě a farmaceutikách.

Jak se naše těla vyrovnávají s těmito chemickými expozicemi?

Mnoho chemikálií, kterým jsme každý den vystaveni, je rozpustných v tucích, což znamená, že jsou uloženy v naší tukové tkáni. Odstranění toxinů rozpustné v tucích jse pro naše tělo náročnější než odstraňování toxinů rozpustných ve vodě.

Toxiny rozpustné v tucích se nejsnadněji vylučují buď pocením, nebo detoxikací jater a následným vylučováním střevem. Ve vodě rozpustné toxiny se snáze vylučují ledvinami. Je důležité podporovat každou z těchto detoxikačních cest během čištění, aby se podpořila eliminace toxinů rozpustných ve vodě i v tucích.

Víme, že se mnoho toxinů ukládá a hromadí v našich tukových buňkách. Proto je důležité podporovat funkci jater a jejich detoxikaci, zvláště když začnete s režimem hubnutí. Pokud tělu nepomůžete svému organismu při zpracování chemikálií, které se uvolňují při spalování tuku, ve kterém byly uloženy, pak se u vás mohou objevit příznaky zvýšené toxicity, jako jsou bolesti hlavy, řídká stolice, zadržování vody (otoky) a akné nebo kožní vyrážky.

Detoxikace jater je jednou z nejdůležitějších složek každého plánu hubnutí!

Fyzické příznaky, které naznačují, že je čas na očistu

Zde je jen několik z mnoha příznaků, se kterými se můžete setkat, pokud vaše tělo potřebuje pomoc s detoxikací:

 • Bolesti hlavy
 • Nadýmání
 • Citlivost na pachy, známá také jako mnohonásobná chemická citlivost
 • Špatná koncentrace a slabá paměť
 • Pocity únavy
 • Nízká sexuální touha
 • Akné, ekzémy nebo kožní vyrážky
 • Žlučové kameny nebo potíže s trávením tuků
 • Zácpa nebo průjem
 • Ztenčení nebo ztráta vlasů
 • Pomalý metabolismus a přírůstek hmotnosti

Nemyslete si, že musíte počkat, až se tyto příznaky objeví, než provedete první očistu! Toto je hlavní čas pro zahájení „roční údržby“ prostřednictvím jemné jarní detoxikace.

Jak udělat bezpečný a efektivní jarní detox – průvodce navržený přírodovědcem

Existuje správný a špatný způsob detoxikace! Je docela pravděpodobné, že při představě detoxikačního programu si vybavíte obrázky odšťavňování, vodního půstu a různých projímavých bylinných čajů.

„Není tomu tak, nedoporučuje se takto přistupovat k očištění organizmu!“

Detoxikace by měla být jemným a postupným procesem, který vám dá pocit energie. Pokud jste v minulosti prováděli detoxikační program, kde jste zaznamenali průjem, bolesti hlavy, únavu a podrážděnost, je pravděpodobné, že jste příliš tlačili na své tělo a neposkytovali mu podporu, kterou během celého procesu vyžadovalo.

Jak na bezpečný a účinný jarní detox?

Jaký je nejlepší způsob, jak bezpečně a efektivně absolvovat jarní detox? Tento proces je mnohem jednodušší, než si možná myslíte!

Abychom mohli absolvovat bezpečný a efektivní jarní detox, jednoduše potřebujeme poskytnout tělu podporu metabolismu toxinů a zároveň snížit expozici chemikáliím a zánětlivým potravinám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *