Jak trvale zhubnout bez zázraku

Jak pomocí 3 živin trvale zhubnou bez zázraku

Pojďme si nejprve zodpovědět otázku, kolik je druhů základních živin. Podle obsahu chemických sloučenin je rozdělujeme do tří kategorií.

  • bílkoviny
  • tukovité látky neboli lipidy
  • cukry neboli sacharidy.

K živinám lze počítat i nukleové kyseliny které jsou přítomné v buňkách jakékoliv rostlinné a živočišné potravy. Cizí nukleové kyseliny se však v našem  zažívacím traktu beze zbytku rozpadají na nižší stavební součásti. Určitou část z nich  organismus spálí a některé využije k stavbě vlastních nukleových kyselin.

Vezmu si tabletu a budu štíhlý

Futurologové sní o tabletové stravě. Vezmeme si tabletku a bude po hladu. Rychlé a praktické? Nicméně, představa je to jen a jen fantastická. Nebude to možné nikdy, odporovalo by to totiž základnímu přírodnímu zákonu o zachování hmoty.

Rozhodujícím faktorem není to, že by tableta nedostatečně oblažila naše chuťové buňky (ale co, spolkli bychom i acylpyrin a sádru), ale to, že by nemohla svým metabolismem ani přinést energii nutnou k životu, ani by nedodala dostatečný počet molekul, z nichž by se tvořily obnovující se buňky a tkáně.

Prostě by chyběly cihly na stavbu domu, stejně jako by pro stavění chyběla energie. Z toho plyne, že potrava, přinášející tělu obrovsky širokou paletu nejrůznějších látek, z nichž absolutní převahu musí mít živiny, bude i nadále pro každého živočicha, astronauta nevyjí maje, naprostou nezbytností. Sen o tabletách jako jediném zdroji výživy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *