Kancelář podle učení feng shui. 5 elementů úspěchu

Úspěšní asijští obchodníci jsou přesvědčeni, že jim správně rozvržená kancelář a umístěný nábytek dopomůže k dosahování lepších výsledků. Tradiční čínské učení feng shui, které pracuje s pěti elementy jako je voda, země, kov, dřevo a oheň, nachází uplatnění v prostoru, kterým je samostatná místnost, či například celý dům. V tomto článku se zaměříme na využití feng shui v kanceláři. V místnosti, kde trávíme mnoho času a potřebujeme se v ní nanejvýš koncentrovat.

Jak zařídit kancelář, aby v ní byla naše práce nanejvýš produktivní

Při výběru kanceláře, kterou si chcete uspořádat podle tradiční čínské metody feng shui buďte velmi obezřetní u jejího tvaru. Kancelář musí mít pravoúhlé stěny ve tvaru čtverce. Pracovna, jejíž poloha směřuje na východ, či jihovýchod, podporuje komunikaci a kreativitu. Ideální barva stěn je světle zelená, ta představuje klid, rovnováhu a pomáhá nám a čerpání nové síly. Zbavte se všech „mrtvých“ předmětů, jako jsou suché květiny, či věci nefunkční a rozbité. Obklopte se čímkoliv živým, funkčním a plným energie. Feng shui klade silný důraz na čistotu. Proto si dejte pozor na to, aby místnosti nebyl žádný prach. Vaše pracovna by měla zářit čistotou a energií.

Pracovní stůl jako středobod místnosti

Pracovní stůl umístěte co nejdále od dveří. Dejte si pozor na to, aby na něm nebyli žádné zbytečné, či dokonce rozbité předměty. Váš pracovní stůl by měl být čistý a co nejvíce uspořádaný. Telefon mějte po ruce, kterou píšete. Zapomeňte na suvenýry z cest a podobné předměty z umělých materiálů. Dejte si na stůl fotografie Vašich blízkých, aby Vám připomínaly jejich přítomnost. Fotografie vložte do rámečku z přírodního materiálu, nejlépe tedy dřevěného. Za stolem seďte zády ke zdi. Okno by mělo být ideálně po Vaší levé ruce. Pokud je v místnosti schodiště, tak umístěte stůl co nejdále od něj. Cílevědomost a síla Vám mohou po schodišti utéct.

Pozor na ostré hrany

přírodě, jakož v místě od kterého se odráží celé učení feng shui nenalezneme ostré předměty, protože je uhladil vítr. To stejné platí i v interiérech, které jsou podle této staré metody uspořádány. Nábytek a stůl mají oblé tvary. Při výběru květin se vyhněte kaktusu a dalším pichlavým rostlinám, které symbolizují smrt. Dejte přednost květinám s kulatými listy, které představují minci.

Pracovna je místnost, ve které by měla být naše koncentrace co nejsilnější. Nesmí v ní být věci, které nás budou rozptylovat a vyvádět z rovnováhy. Proto si na jejím uspořádání dejte pořádně záležet a nic neuspěchejte. Poraďte se s odborníkem a načerpejte informace o tom, jak nejlépe kancelář zařídit, aby se Vám v ní dobře pracovalo a výsledky přicházely samy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *