6 tipů jak si zlepšit spánek

Spánek je pro náš život klíčový. Díky správnému a dlouhému spánku můžeme podpořit regeneraci, růst svalů, ale také hubnutí a celkové také zdraví. 

A jak takový spánek zlepšit a zvládnout spát déle jak 6 hodin? To se dozvíte v dnešním článku.

Mnoho lidí si myslí, že pokud jim stačí pouze pár hodin spánku a bez problému vstanou na budík ráno, je vše v pořádku. Avšak ne nadarmo se říká, že by každý měl spát alespoň 7 až 9 hodin. I přesto, že nemusíte pociťovat únavu, vaše tělo a organismus zkrátka spánek ke zdravému fungování potřebuje.

1. Choďte spát pravidelně

Vaše tělo se rychle adaptuje na nový režim, proto mu dopřejte takový, kde budete mít prostor alespoň 7 hodin pro spánek. Díky této rutině pomůžete tělu si zvyknout, kdy má usnout a kdy se probouzet.

2. Jste ranní ptáčata? Běžte spát dříve.

Jste sovy a neumíte si představit chodit spát okolo desáté večer? Posuňte si tedy budík na pozdější ranní hodinu. Pokud vám to práce či jiné ranní povinnosti nedovolují, zkuste začít chodit dříve spát a uvidíte, že si brzy zvyknete a navíc se budete probouzet plni energie.

3. Hořčík

Berte hořčík, kdy je nejlepší ten v chelátové formě, který má tlumící účinky. Stačí si vzít tento doplněk stravy před spaním a zajistit si tak kvalitnější spánek.

4. Vyhněte se kofeinu ve večerních hodinách

I přesto, že se vám nemusí zdát, že má na vás kofein dlouhodobý účinek, na váš spánek rozhodně má. Proto byste měli omezit kofein ve večerních hodinách a tak pomoci zkvalitnit váš spánek. Pokud máte nějaké náročnější úkoly později večer a dochází vám energie, lepším řešením je například zelený čaj, který sice také obsahuje kofein, ale v menším množství.

5. Levandule

Dalším tipem, jak zkvalitnit spánek, je levandule. Můžete si dát do ložnice či pokoje, kde spíte, sušenou levanduli. Pokud nemáte k dispozici přímo levanduli, můžete použít extrakt z ní. Existuje spousta vonných svíček či olejíčků s vůní levandule.

Levandule má uklidňující a relaxační účinky.

6. Vyvětrejte si

Posledním tipem, jak lépe spát, je si vyvětrat a udržovat v místnosti teplotu vhodnou ke spaní. Čerstvý vzduch vám také zlepší kvalitu spánku. Teplota v pokoji by poté neměla být vyšší než dvacet stupňů. V zimě určitě nemusíte větrat celou noc, díky čemuž spíš nastydnete než zlepšíte spánek. stačí na pár minut otevřít pořádně okna, nahnat do místnosti čerstvý vzduch a poté hned zavřít.

Teď už víte, jak spánek zlepšit. Dobrou noc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *