Jak vybrat vhodný dárek! 5 osvědčených tipů jak vybrat dárek

S blížícími se Vánoci přibývá každému z nás starost, jakými dárky potěšit naše nejbližší. A zatímco někteří mají dárky vymyšlené a mnohdy i nakoupené týdny dopředu, někteří naopak nechávají nákup na poslední chvíli. Pokud patříte mezi ty, kteří si lámou hlavu a ještě nejsou rozmyšleni, je tento článek právě pro vás.

PRO KOHO NAKUPUJI?

První věcí je především si ujasnit, pro koho dárek kupuji. Je to žena nebo muž? Dítě? Je pro člověka v důchodovém věku nebo pro studenta? Právě od tohoto bodu je nejlepší se odpíchnout. Pokud vybíráte dárek pro dítě, není určitě na škodu se poradit s ostatními rodiči a zjistit si, co momentálně letí. Pokud nakupujete pro lidi staršího věku, vybírejte vhodný dárek pro jejich věkovou kategorii. Nicméně zde dávejte pozor, abyste na věk až moc neupozornili a spíše tím daného člověka neurazili.

ZÁJMY A HOBBY

Dalším bodem, u kterého byste se měli pozastavit, je otázka, zda má váš blízký nějaké zájmy, o kterých víte? Rád čte? Pořiďte mu knihu. Má rád filmy s určitou tématikou? Kupte například triko nebo jiný upomínkový předmět. Zajímá ho hudba? Zkuste ho potěšit kolekcí CD nebo LP deskou. Lístky na koncert určitě udělají radost. Má rád víno? Zkuste mu pořídit archivní láhev nebo zážitkový poukaz pro gurmány. Nebo je snad sportovec? Novým vybavením nebo voucherem na adrenalinový zážitek určitě nic nezkazíte.

VYŠKRTNĚTE NEVHODNÉ DÁRKY

Pokud stále nemáte jasno, zkuste vyřadit nevhodné dárky. Jděte na to prostě z druhé strany. Pokud víte, že daná osoba nerada čte, určitě mu nekoupíte vybranou kolekci Charlese Dickense. Stejně tak abstinenta nepošlete na dovolenou do vinného sklípku.

NASTRAŽTE UŠI

Důležitým krokem při výběru vhodného dárku je také naslouchání. A to ve velké míře. Většina lidí, a to dokonce i ti, kteří každý rok zatvrzele tvrdí, že nic nechtějí a nepotřebují, sem tam mezi řečí vlastně vzpomenou, co by se jim hodilo. Buďte tak pozorní a uvidíte, že někomu uděláte velkou radost, když uvidí, že jste mu naslouchali a koupili něco, o čem mluvil třeba dva měsíce před Vánocemi.

JEDNODUŠE SE ZEPTEJTE

Pokud si opravdu nevíte rady a nevadí vám, že obdarovávaná osoba tak nějak přijde o překvapení, je někdy lepší variantou se dotyčného prostě a jednoduše zeptat. Někdy je prostě snazší se dohodnout. Výhodou je, že budete mít jistotu toho, že koupíte dárek, který nebude jen tak zbytečně ležet ve skříni. Nevýhodou je ale právě to, že připravíte obdarovaného o moment překvapení.

Nezapomínejte však, že Vánoce nejsou o stresu a o tom koupit ten nejlepší dárek. Vánoce jsou především o tom, že se sejdete se svými blízkými a prožijete chvíle plné pohody, lásky a příjemných chvil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *