Dovolená v Lednici

Dovolená v Lednici

Lednicko Valtický areál nabízí mnoho příležitosti pro strávení příjemné dovolené a zároveň pořízení vlastní rodinné kalendářové fotografie. Pokud jste cyklista a fotograf zároveň tak jste na správném místě. Vaší dovolenou můžete začít třeba v samotném Mikulově, který je sám o sobě fotogenický a pohled na svatý kopeček stojí za to, stačí jen pozdvihnout hlavu, svatý kopeček je vidět prakticky z každého místa v Mikulově.  Na náměstí pak narazíte na příjemnou cukrárnu kde vás ochotně a chutně obslouží. No a večer u skleničky vína můžete vymyslet téma na výlet dalšího dne. Lednický zámek se nabízí sám. Sice se v areálu nedá prakticky na kole jezdit, ale je zde naopak k dispozici okruh s možností jízdy lodičkou a v povoze taženém koňmi

 Zajímavosti v Lednici

Na trase vás čeká samozřejmě Lednický zámek a jeho rozlehlá zahrada, opravdový minaret a hrad, který byl postaven jen tak pro radost prince. Pokud jste pamětníci filmu Osada havranů tak dokonce uvidíte strom před kterým se většina děje s panem Bartoškou v hlavní roli odehrávala. No a aby toho nebylo málo tak se projdete po mostě, který zůstal po Italských filmařích. Projížďka lodičkou je opravdu úžasná. Komentář průvodců je velmi profesionální a pokud uvidíte třeba vzácnou žabičku na kameni tak vám zastaví ať si ji můžete vyfotit. Všude panuje pohodová nálada a na každém rohu je možno narazit na doprovodné programy.

 Zajímavosti na trase z Lednice do Valtic

 

Trasa vede převážně zpevněnou cestou takže je vhodná i pro koloběžky a malé děti. Uvidíte Hraniční zámeček, Chrám tří grácií ,statek Nový Dvůr, kapli svatého Huberta či Rendez-vous.

www.lednice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *