Jak začít sportovat v 10 krocích

Jak začít sportovat v 10 krocích

Již dlouho uvažujete o tom, že už byste opravdu měli začít sportovat a nemůžete se k tomu nijak donutit? Nabízíme vám pár rad, jak tento váš problém rozseknout.

1. Ve dvou se to lépe táhne

Najděte si někoho, s kým budete sportovat, partnera nebo kamaráda či kamarádku, navzájem se budete hecovat a soupeřit, kdo je lepší. Navíc když jste domluvení s někým, že půjdete ven, je to závazek a nemůžete se jen tak rozhodnout, že se na to vykašlete. Bonusem je příjemný čas strávený s osobou, kterou máte rádi.

2. Prostě jděte

Většina z nás přemýšlí, jestli jít sportovat nebo ne a potom se sami tak znechutíte a unavíte, že už se vám ani nechce. Tak si vypněte mozek a prostě vyrazte ven.

3. Kupte si permanentku

Nic vás nedonutí sportovat lépe, než drahá permanentka do fitka nebo jiného sportovního zařízení, která vám bude provokativně ležet v peněžence. Bude vám líto utracené peníze jen tak vyhodit a permanentku využijete.

4. Pořiďte si psa

Nejen ve dvou lidech, ale také se psím kamarádem se dobře běhá po venku. Když si pořídíte aktivnější plemeno, které potřebuje uvolnit mnoho energie, tak máte o svoji krásnou figuru postaráno. A navíc získáte nejlepšího přítele člověka a bude vám za každý pohyb vděčný.

5. Neschovávejte cvičební náčiní

Není nic otravnějšího, než se konečně donutit cvičit a pak se zaseknout na složitém vytahování a skládání sportovního náčiní zpod postele. Proto si rotoped nebo běžící pás nebo jakýkoliv přístroj, který jste si v záchvatu sportovního nadšení pořídili, nechte pořád vytažený na nějakém vhodném místě v bytě. Můžete na něj kdykoliv vyskočit a zacvičit si, třeba u sledování vašeho oblíbeného pořadu v televizi.

6. Pořiďte si chytré hodinky

Chytré hodinky, které vám měří, čas, tep, kroky a veškeré životní funkce jsou moderním hitem. Donutí sportovat obzvláště ty, kteří mají rádi technické novinky.

7. Choďte pozdě na autobus

Nestihli jste ranní rozcvičku? Nevadí, běh na autobus s taškami v mrazivém ranním vzduchu vás osvěží lépe, než studená sprcha. K tomu zvýšený adrenalin aktivuje vaše tělo do dalšího dne.

8. Kupte si drahé sportovní vybavení

Když si koupíte dražší sportovní vybavení, bude vám líto vyhozených peněz na to, aby leželo ve skříni a donutí vás to jej použít. Navíc váš partner či partnerka se bude rozčilovat, že stálo hodně peněz a k ničemu to není, tak vás jejich rozladěnost donutí sportovat. Aspoň se pak můžete se svým vybavením vytahovat před kamarády.

9. Mějte otravného partnera

Když chcete začít sportovat a nemůžete se zvednout z gauče, pořiďte si otravného partnera, který vám pobyt doma tak znepříjemní, že budete muset jít ven. Při sportu získáte skvělou postavu a třeba potkáte někoho lepšího.

10. Kupte si sexy sportovní oblečení

Když se budete při sportování cítit krásně a přitažlivě a každý vás bude chválit, jak vypadáte dobře, je to skvělá motivace ve cvičení pokračovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *